Dobro Došli
..
srijeda, 4. svibnja 2016.
Soda bikarbona nam može spasiti život, ali samo ako je ovako koristimo
Većina nas ima kod kuće sodu bikarbonu, bijeli prah koji najčešće koristimo za čišćenje i pri pripremi slastica.
Ali, ovaj bijeli prah ima i puno značajniju ulogu, može nam spasiti život.
Stariji ljudi s niskim razinama bikarbonata, sastojka koji se nalazi u sodi bikarboni, imaju 24 posto veći rizik preuranjene smrti, otkrili su znanstvenici u posljednjem istraživanju na Sveučilištu Utah.
Rezultati objavljeni u časopisu Clinical Journal of American Nephrology pokazali su da povećanje razine bikarbonata može produžiti život.
Tim znanstvenika istraživao je kako su promjene pH, ugljični dioksid i bikarbonati povezani sa životnim vijekom zdravih starijih osoba. Znanstvenici su analizirali podatke 2.287 sudionika istraživanja s kojim su započeli još 1997.godine.
Manjak bikarbonata je na cijelom svijetu najneprepoznatljivije medicinsko stanje unatoč tome što je izuzetno uobičajeno. Soda bikarbona odgovorna je za transport kisika: širi krvne žile i lakše otpušta kisik u tkiva, što znači da povećava PH vrijednost, lužnatost. Povišenje PH vrijednosti mokraće sprečava kristalizaciju mokraćnih kanala.
Utvrđeno je da mokraćna kiselina uzrokuje dijabetes, srčane bolesti, srčane udare, giht, bubrežne kamence. Također stvara otrovni spoj alkosan koji stvaraju gljivice, a to znači dijabetes i konačno rak.
Pretjerano kiseli pH uzrokuje stanično propadanje, što na kraju vodi do ozbiljnih zdravstvenih problema, kao što su rak, kardiovaskularne bolesti, dijabetes, osteoporoza i žgaravica. Činjenica kako biološki život najbolje funkcionira u ne-kiselom (alkalnom) miljeu dovoljno jasno govori u prilog korisnosti sode bikarbone.
Razinu bikarbonata u organizmu možete povećati prehranom obogaćenom voćem i povrćem ili farmaceutskom sodom. Oralnim uzimanjem soda bikarbona izvlači uran iz bubrega te se koristi za sprečavanje oštećenje bubrega kod osoba koje idu na zračenja, sprječava infekciju mokraćnog mjehura, gihta, artritisa, groznicu te pomaže aktivnost gušterače za koju se zna da proizvodi najviše bikarbonata i koja je odgovorna za proizvodnju inzulina. Imajte na umu, za oralnu uporabu koristite samo farmaceutsku sodu jer ne sadrži aluminij.
Pretplati se na:
Objavi komentare (Atom)
Nema komentara:
Objavi komentar